در برخي كاربردها ذرات معدني به عنوان تقويت كننده پليمرها استفاده مي‌شوند.
ذرات معدني به شرط دارا بودن نسبت 
aspect (طول به قطرd/l) كافي و چسبندگي مناسب به ماتريس پليمري، خواص خوبي به پليمر مي‌دهند. اين الياف به راحتي فرآورش مي‌شوند و كمتر مي‌شكنند و فرسايش كمي در تجهيزات توليد ايجاد مي‌كنند. گاهي اوقات طبيعت شيميايي اين مواد مي‌تواند ويژگي‌هايي چون مقاومت شعله در پليمر ايجاد مي‌نمايد.

الیاف شیشه مشهورترین تقویت کننده مورد استفاده در صنعت کامپوزیت می‌باشد و انواع مختلفی از آن بصورت تجاری وجود دارند که برخی از آنها عبارتند از:

E، S،C،ECR،AR. ترکیبات شیمیایی این الیاف با هم متفاوت است و هر کدام برای کاربرد خاصی مناسب است. 

شرايط مورد بحث در طول فرآيند پليمريزاسيون تا ساختار گرافيتي، به دقت انتخاب و كنترل مي‌شوند. در طول اين فرآيند عناصر غير كربني بصورت گاز خارج شده، اجزاء كربني باقي مي‌مانند. مهمترين شكل الياف كربن، پارچه است كه در بافتهاي مختلف وجود دارد.

الياف آراميد كه در حدود سالهاي 1970معرفي شد، تركيب آلي حلقوي از كربن، هيدروژن، اكسيژن و نيتروژن مي‌باشد. دانسيته كم و استحكام كششي بالا در اين الياف، موجب تشكيل يك ساختار چقرمه ومقاوم به ضربه با سفتي حدود نصف الياف كربن مي‌شود. الياف آراميد در ابتدا به منظور جايگزيني فولاد در تايرهاي راديال ساخته شدند و بعدا كاربردهاي ديگري پيدا كردند. جليقه ضد گلوله از موفقيت آميزترين كاربردهاي الياف آراميد مي‌باشد.

گالری 1

Template Design:Dima Group